Close

Boete en puntenaftrek voor Omlandia en Corenos

De KNVB heeft Omlandia en Corenos beiden verantwoordelijk gehouden voor de staking van de wedstrijd tussen de vierdeklassers op zaterdag 28 oktober. De clubs hebben twee punten in mindering gekregen plus een boete van tweehonderd euro. De resterende drie minuten moeten dinsdagavond 12 december vanaf acht uur worden uitgespeeld.

Het duel kwam destijds vroegtijdig tot een einde omdat scheidsrechter Richard Smit het niet langer verantwoord vond om de wedstrijd uit te spelen. De stand op het sportpark van de Ten Boersters was op dat moment 1-2 in het voordeel van de Roodeschoolsters. Aanleiding tot de staking vormde een opstootje voor het doel van Corenos, waarbij ook supporters van de thuisclub betrokken waren geraakt. Tijdens het duel moesten aan de zijde van de thuisclub Ruben Hummel en Fabio Marongiu met rood van het veld. Hummel had de doorgebroken Brian Pattiwael onderuit gehaald en Marongiu zou een slaande beweging hebben gemaakt in de richting van Corenos-keeper Dennis Carretero Seinhorst. Aan Roodeschoolster zijde verdween Sven Knot na twee gele prenten van het strijdtoneel. Het rare van het verhaal is dat niet Omlandiaan Marongiu als boosdoener op het wedstrijdformulier is komen te staan, maar zijn teammaatje Jeroen Dijkhuizen.

De administratieve fout van arbiter Smit is nog maar eentje in het hele verhaal. De bond maakt volgens trainer Marco Pesiwarissa van Corenos ook rare schijnbewegingen in deze kwestie. Aanvankelijk zouden beide clubs vier punten aftrek krijgen plus een boete van vierhonderd euro. Uiteindelijk kwam men bij de KNVB terug op die beslissing en werd de verenigingen een schikkingsvoorstel aangeboden voor de ‘helft van de prijs.’ Ook zou de wedstrijd als uitgespeeld worden beschouwd en was Corenos drie punten rijker geweest. In Roodeschool hadden ze daar waarschijnlijk meteen hun handtekening onder gezet. Het schikkingsvoorstel van de aanklager was echter amper uit de mailbox gevist en voor akkoord teruggestuurd of er volgde al een rectificatie vanaf de burelen van de bond. Daarin stond dat duels In de A-categorie hoe dan ook uitgespeeld moeten worden omdat dit in het belang van de competitie is. En dus staan de teams volgende week opnieuw tegenover elkaar op het sportpark aan de Sportlaan in Ten Boer.

Een hoger beroep had Corenos hoe dan ook niet opgestart. Pesiwarissa: ‘De kans dat je in dit soort zaken van de KNVB wint is te verwaarlozen, dus hebben we het voorstel geaccepteerd. Ook in de wetenschap dat we dan niet voor die paar minuten terug naar Ten Boer hoefden, wat ik toch al een poppenkast van jewelste vindt. We weten niet eens hoe het restant hervat moet worden. Er gebeurden namelijk twee dingen tegelijk. Aan de ene kant van ons doel moest een corner genomen worden, maar aan de andere kant werd door Fabio Marongiu een slaande beweging gemaakt richting onze keeper Dennis Carretero Seinhorst. Daar werd rood voor uitgedeeld en dus zou je verwachten dat wij dan met een vrije trap mogen beginnen. Dat maakt nogal wat uit als je maar drie minuten hoeft. Bij een vrije trap voor ons kunnen we de bal misschien een poosje rond spelen. Dan gaat de tijd ook wel voorbij. Wordt het een corner, dan staat de druk er meteen vol op bij onze defensie. Stel je voor dat ze er in slagen om gelijk te maken. Daar komt nog eens bij dat ik echt geen idee heb wie er volgende week allemaal beschikbaar zijn.’ Uit de beelden blijkt overigens dat de corner al was genomen op het moment dat de arbiter er de brui aan gaf. Na het aanhoren van de argumenten van de KNVB, begrijpt Pesiwarissa de straf van de bond wel en zegt: ‘We zijn beiden schuldig bevonden en daar kunnen we niets meer aan veranderen. We zullen in Ten Boer aantreden, maar hoe en met welke spelers? Dat weten we nog niet. Ondanks dat het maar drie minuten zijn kunnen we ons daar niet meer op voorbereiden.’

Via de website van Omlandia liet het bestuur van de club na het voorval weten dat het ‘onacceptabele gedrag’ rondom het slot van de wedstrijd haaks op de normen en waarden van de Ten Boerster vereniging staat. ’Het incident, op camera vastgelegd, onthult niet alleen een verhitte rivaliteit op het veld, maar ook de ontoelaatbare acties zoals het betreden van het veld en het agressief gedrag in woord en gebaar naar onze tegenstander. Het bestuur veroordeelt deze acties en zal de geïdentificeerde betrokkenen hier individueel op aanspreken en officieel waarschuwen. Het moge duidelijk zijn: dergelijk gedrag rondom thuis- en uitwedstrijden wordt niet getolereerd. Het brengt de club in diskrediet, straalt negatief af op ons dorp en doet afbreuk aan de voorbeeldfunctie die uit moet gaan van ons eerste elftal en haar supporters.’

Trainer Martijn Smit van Omlandia zegt kort en bondig over de kwestie: ‘We hebben dat eerste voorstel waar collega Marco Pesiwarissa het over heeft niet eens gezien. Het enige dat we hebben is de schikking waarin staat dat we als club twee punten in mindering krijgen plus een boete van tweehonderd euro. Dat is vervelend en heeft een direct gevolg in de stand. Tegelijkertijd ben ik blij dat niet alleen Omlandia bestraft wordt, maar ook de tegenstander. De KNVB heeft onze beelden uitgebreid bekeken en geconcludeerd dat beide partijen schuldig aan de staking zijn. Persoonlijk had ik me wel ingesteld op een dergelijke straf. Meer dan vervelend is het echter niet. Bij mij hangt een positief gevoel na de overwinning van zaterdag op ZEC. De focus ligt bij ons al weer op de uitwedstrijd tegen RZ Baflo.’

De stand na puntenaftrek :

Gespeeld/Punten
DVC App'dam 10 - 24
NEC D'zijl 9 - 19
Middelstum 9 - 17
Poolster 9 - 14
Omlandia 8 - 13
Holwierde 10 - 13
ZEC 9 - 12
Heracliden 7 - 9
Corenos 7 - 8
RZ Baflo 8 - 6
SC Scheemda 8 - 3
De Fivel 8 - 2

BRON/tekst: Eemsmondsport.nl