Close

Jaarmarkt 2023 gezellig en succesvol

Afgelopen zaterdag, 3 juni, was het weer zover ; de jaarmarkt van Spijk. Natuurlijk was ook v.v. Poolster weer van de partij ! Het weer was geweldig, een hele zonnige dag met weinig wind wat uitnodigend werkte voor de bezoekers. Dit jaar had de bezetting van de kraam de handen vol aan de volgende items;  het populaire enveloppenspel, voor de kinderen het vissen en een lollyspel, er werd ijs verkocht - een bolletje op een hoorntje of ijs met aardbeien - er was koffie of thee eventueel met een stuk appeltaart of plak poffert en ook werd hele poffert verkocht in grote en kleine variant. Er was een heus terras ingericht waar men even van de benen af kon en genieten van weer, versnaperingen en uitzicht.

Afijn, de activiteitencommissie was weer druk geweest met de voorbereidingen. De paniek sloeg even toe toen het koffieapparaat dienst weigerde en halsoverkop een alternatief moest worden gezocht. Iets na tienen was er koffie op voorraad en konden we 'los'. Het visspel was lopende band werk. Kinderen vinden het geweldig om een aantal vissen uit de "vijver" te vangen en de spanning of er een nummertje - dus prijs - onder de vis stond was telkens weer enorm. Hoe het allemaal kon was de vraag maar ieder kind ging uiteindelijk de weg vervolgen met één of meer prijsjes. Het enveloppenspel is ook altijd iets aparts. Het gekke is dat sommige mensen veel enveloppen trekken en geen enkele prijs hebben terwijl anderen de prijzen op de één of andere manier er tussenuit weten te halen. In de loop van de ochtend hadden de bezoekers in de gaten dat er ijs, koffie en taart te krijgen was en stroomde het miniterras regelmatig vol. Zo liep het verder de hele dag goed door en werd de stand van Poolster goed bezocht. Daarbij probeert de organisatie de prijzen laag te houden, genoeg om de kosten te dekken en en beetje winst te maken. Aan het eind van de dag was er veel van de voorraad op en kon de activiteitencommissie een geweldig resultaat melden, een topeditie voor de club!