Close

Poolster B1 schrijft geschiedenis !

Na het bereiken van de kwartfinale in de bekercompetitie ging het al weken over niets anders ; het duel tegen Musselkanaal op zaterdag 11 april. Musselkanaal leek een goed team te hebben, veel winstpartijen en bovenaan in de competitie in hun poule. Poolster daarentegen bivakkeert in de middenmoot en wil goed spel nog weleens afwisselen met mindere prestaties. Toch blijkt het team van Peter en Pieter wel maximaal te presteren in de beker, vandaar een terechte plaats in deze kwartfinale !

Op donderdag werd nog volop op penalty's geoefend en dat zag er goed uit. Minder goed was het nieuws dat keeper Martijn Bakker zijn schouder op deze laatste training uit de kom kreeg en daarom niet deel kon nemen aan de wedstrijd. Mark Raangs werd direct na zijn wedstrijd met de C-ers van het veld gehaald en mocht het doel verdedigen. Je zult het maar even moeten doen! Aanvoerder Jesse Smit daarentegen was voldoende hersteld (en gespaard) voor dit duel. Hij kon in de basis starten.

 

De beginfase van de wedstrijd was het aftasten van beide kanten. Even kijken wat de ander in huis heeft en daar eventueel je spel op aanpassen. Ons als toeschouwers leerde het dat het vrij gelijkwaardig leek. Na een klein kwartiertje kwam Musselkanaal toch wat meer opzetten en hielden langer balbezit. Poolster voetbalde apathisch, er leek wel een rem te zitten op de ploeg. Waarschijnlijk de spanning van dit bekerduel, toch de kwartfinale...(?) De thuisploeg kwam goed weg toen Musselkanaal de bal op de paal schoot maar niet in het doel zag verdwijnen. Het was het begin van een sterke fase van de gasten. Poolster kwam onder druk te staan en een tegengoal zat eraan te komen. Helaas was Erwin Heun net te laat bij een kapbeweging van de tegenstander en vloerde de tegenspeler. De scheidsrechter had geen keus en wees naar de stip. Penalty ! Deze werd koel benut en de eerste goal een feit 0-1. Het zou een "wake-up call" voor Poolster kunnen zijn maar ze waren niet bij machte Musselkanaal te ontregelen. Teveel duels op het middenveld werden verloren en er was te weinig beleving. Niet tot het gaatje gaan in dit belangrijke duel. De gasten in het groen en wit maakten er optimaal gebruik van. Een actie door het hart van de Spijkster defensie was alleen nog met een overtreding af te stoppen. Weer een penalty, ook dit keer terecht. Keeper Mark Raangs ging naar de goede hoek en kon de bal wel aanraken maar niet voldoende om de strafschop te keren 0-2. Poolster had geen keus, het moest uit een ander vaatje tappen. Jesse liep maar eens op de keeper door om de boel aan te jagen. Tot zijn geluk zag hij de keeper mis trappen en kreeg Jesse de bal recht in de voeten. Alleen voor de goalie faalde hij niet en bracht Poolster terug in de wedstrijd 1-2. Had de thuisploeg voldoende inspiratie om een gelijkmaker te forceren? De koppies wilden wel maar op de een of andere manier lukte het niet om de gasten onder druk te krijgen. Sterker nog, Musselkanaal scoorde de 1-3 door een goede actie van de nummer 8, overigens een voetballer met veel snelheid en dreiging dus een lastige broeder voor Poolster. Het leek de verkeerde kant op te gaan voor de geelhemden. Ondanks dat Poolster zich nu beter staande hield vond het meeste van het spel plaats op de helft van de thuisclub. Voordeel hiervan is wel dat er veel ruimte achter de verdediging ligt waarvan de snelle aanvallers kunnen profiteren. En op deze wijze werd Twan vanaf rechts weggestuurd, passeerde de keeper en scoorde de 2-3. Een goed moment, vlak voor rust waarmee de achterstand nog te overzien was.

Na rust werd begonnen met twee frisse aanvallers. Ramon van Gennip en Nelson Verlaan mochten even de bank warm houden en David Bijlsma en Egbert Westerhuis kwamen in het veld. Beide spelers hadden de drive om de verdedigers onder druk te zetten en daarmee forceerden ze fouten bij de tegenstander en creëerden ze kansen. Toch kregen ze de bal in de beginfase van de tweede helft niet in de goal. Musselkanaal beet van zich af en deed wat Poolster naliet namelijk scoren. De 2-4 leek net op een verkeerd moment te vallen. Zou dit de genadeklap zijn? Het antwoord daarop gaf Poolster B1 zelf. Een goede actie van Egbert over rechts. Hij passeert zijn tegenstander en zet de bal voor. Jesse komt inlopen en krijgt de bal eigenlijk net iets te ver achter zich maar weet toch een kopbal af te leveren. Zijn bal gaat via de onderkant van de lat over de doellijn en stuit dan weer naar voren. Ondanks dat de grensrechter niet vlagt voor een doelpunt, wordt deze terecht wel toegekend door de scheidsrechter. En de bal was ook net maar duidelijk achter de lijn. 3-4  Poolster had nu wel de beleving en passie die een bekerduel vraagt. De wil om te winnen was er en men ging voor elke meter. Inmiddels waren zo'n 100 toeschouwers aanwezig en zij schreeuwden de thuisploeg naar grote hoogtes. Zou het dan toch ....?? Ramon van Gennip, net weer in het veld gebracht voor de moegestreden Marco Uilhoorn, werd door Jesse diep gestuurd en wist net voor de verdediger te blijven en juist voor de uitstormende keeper de bal laag in de hoek te schuiven. Het stond 4-4. Musselkanaal kwam nog een paar keer gevaarlijk door over de linkerkant. Met name de eerder genoemde nummer 8 had een paar goede acties en wist gevaarlijk door te stomen. Eén keer werd er door de gasten gescoord maar dit in buitenspelpositie dus werd afgekeurd. Het spel golfde heen en weer en we dachten al even aan penalty's totdat een knappe aanval door Poolster werd opgezet. Weer over rechts kwam Egbert door en vond de meegelopen Twan. Hij liet de keeper kansloos en er stond 5-4 op het scorebord !  Met nog een klein kwartier stond Poolster voor het eerst op voorsprong. Zouden ze dit kunnen vasthouden? Musselkanaal probeerde nog wel om weer gelijk te trekken maar Poolster hield stand. Mark verdedigde zijn doel alsof het zijn eigen was, Sander stond weer zijn laatste mannetje, Erwin, Stefan, Meindert en Chiel knokten voor wat ze waard waren en lieten de tegenstanders er niet meer langs. Op het middenveld gaven Jesse, Niels, Marco, David en Sven alles (wat weleens een krampgevalletje opleverde) en aanvallend lieten Ramon, Egbert, Nelson en Twan zich gelden. Nu zat er iets in de ploeg dat wilskracht heet. Dit geven we niet meer weg. Een speler van Musselkanaal liet zich in zijn emotie even gaan en trapte na dus mocht met rood van het veld. Ook Poolster eindigde niet met 11 want Ramon liep tegen een gele kaart, dus 10 minuten tijdstraf, aan. Het deerde allemaal niet. Toen de scheidsrechter na 86 minuten voor de laatste keer floot was het bereiken van de halve finale een feit. Een geweldige prestatie en Poolster B1 schrijft historie. Inmiddels is het de laatst overgebleven team uit de provincie Groningen op dit niveau dus dat hebben ze maar mooi even met elkaar gedaan !!!

151-1 156-1 163-1 164-1 177-1 181-1 188-1 189-1 191-1 195-1 196-1 203-1 204-1 205-1 211-1 213-1 215-1 226-1 228-1 236-1 240-1 254-1 264-1 269-1 271-1 276-1 277-1 292-1 299-1 312-1 314-1 316-1 320-1 329-1 330-1 336-1 349-1 360-1 361-1 363-1 364-1